Klacht: Contract overnamen

ian zonder ziggo op 03 februari 2016 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 3 februari 2016

Een klant van Ziggo heeft een klacht ingediend over het overnemen van een contract voor internetdiensten. Bij het afsluiten van het contract werd aangegeven dat het om een tijdelijke woning ging en dat het contract mee kon verhuizen, tenzij er al een aansluiting op het nieuwe adres was. Nu de klant moet verhuizen naar het ouderlijk huis, waar al een Ziggo-aansluiting is, blijkt dat er kosten verbonden zijn aan het opzeggen van het contract, wat niet eerder was vermeld.

Mijn Klacht:

Sinds november woon ik in een antikraak woning en heb ik samen met mijn huisgenoot internet van Ziggo.

Bij het afsluiten van het contract heb ik duidelijk aan gegeven dat het om een tijdelijke woning gaat en dat de mogelijkheid bestaat dat wij de woning moeten verlaten. De medewerker vertelde mij dat bij verhuizing het contract gewoon mee gaat tenzij er op het nieuwe adres al een ziggo aansluiting is, in dat geval moeten we hem opzeggen. ( er is niet vermeld dat je bij opzegging de kosten voor de resterende maanden als boete moet betalen!)

Ik trek per februari wegens prive redenen weer in bij mijn ouders, zij hebben al een alles-in-1 pakket van ziggo dus mijn internet mee nemen in geen optie.

op 18 januari 2016 heb ik gebeld met de ziggo klanten service om te vertellen dat ik vanaf 1 februari weer bij mijn ouders intrek.
Ik heb gevraagd of de mogelijkheid er was om het contract over te zetten op naam en rekening van mijn huisgenoot.
De medewerkster van Ziggo vertelde mij dat dit mogelijk was en dat ik hiervoor het wijzigingsformulier van de website moest downloaden, invullen en opstuuren.
Ik heb samen met mijn huisgenoot alles netjes ingevuld en een kopie van beide paspoorten toegevoegd ( zoals omschreven in de instructie)

op 21 Januari heb ik weer met ziggo gebeld om te vertellen dat er een wijzigingsformulier hun kwant op kwam. Mijn huisgenoot en ik hadden de datum op 1 februari gezet. Ik heb de medewerker van ziggo netjes verteld dat ik de betaling van februari zou laten blokkeren door mijn bank omdat mijn huisgenoot vanaf 1 februari het contract over zou nemen.

25 januari kreeg ik een brief van ziggo dat mijn wijzigingsformulier in goede orde ontvangen is maar dat deze geweigerd is.

op 1 februari heb ik weer met ziggo gebeld om te vragen wat de rede is voor deze weigering.

De medewerker kon mij vertellen dat het niet mogelijk was om het contract over te zetten op naam. ( iets met een jaar contract en we zitten er nog niet langer dan een jaar )
De enige oplossing die de beste man had was: het contract ontbinden ( en de boete betalen ) en mijn huis genoot zou dan opnieuw een contract af moeten sluiten.

Hij gaf meerdere keren toe, dat hij het met mij eens was, dat dit te belachelijk voor worden is.

– voorbeeld-

Piet en kees wonen samen in een huis, het Ziggo contract staat op naam van Piet. Maar Piet gaat verhuizen naar een woning die al voorzien is van ziggo internet .
Kees staat te springen om het contract en de betaling over te nemen van Piet.
Dit om te voorkomen dat Kees enkele dagen zonder internet zit ( ivm het overstappen naar een nieuwe provider ) en om Piet niet langer op te laten draaien voor internet in een huis waar hij niet meer woont.
Piet en Kees vullen samen netjes het wijzigingsformulier in, hier op zijn zij gewezen door de ziggo medewerker gebeld op 18 januari.

Ziggo zegt nee tegen Piet en Kees…

Gewenste Oplossing:

- Het contract Over zetten op naam en rekening van mijn huisgenoot.

- Of als dit niet mogelijk is, door bureaucratische onzin, het contract
ontbinden ! ZONDER ! de boete te betalen.
Dit omdat er door ziggo verzwegen is dat je
1: een jaar contract niet van naam kan veranderen.
2: je bij het ontbinden van het contract een boete moet betalen van de resterende maanden. ( ik heb duidelijk aangegeven bij de eerste keer bellen dat het om een anti-kraak woning gaat en dat hij elk moment tegen de vlakte kan gaan.) Hoe kan het dan ik een jaar contract krijg aan geboden en niet een die maandelijks opzegbaar is?!

De ziggo medewerker kwam met de oplossing: u kunt wel het rekening nummer wijzigen naar dat van uw huisgenoot.
Dit is uiteraard geen optie!
Stel hij betaald niet, dan heb ik een incassobureau aan mijn broek hangen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie