Klacht: zenders zijn weg

renaatje9 op 05 januari 2016 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 5 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb nu al 3.5 weken zenders die verdwenen zijn. Ik betaal hier wel voor en baal dus zeker als ik 120 indruk krijg ik 77 dus crime. Syfy etc etc zijn weg. Op mijn kaartje boven doet wel alles het dus ik zou graag zien dat jullie dit terug zetten en misschien is een compensatie ook wel gepast. Ik heb alles opnieuw aangesloten en opnieuw gezocht maar de zenders komen niet terug.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik alle zenders weer heb en een compesatie krijg voor alle weken dat ik zonder heb gezeten. Dit was niet de eerste keer vandaar dat ik nu echt baal.

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie