Klacht: automatiche incasso

illie1991 op 13 oktober 2015 over Marktplaats in de categorie Websites - Advertenties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 13 oktober 2015

Een gebruiker van Marktplaats heeft problemen met een automatische incasso die doorloopt, ondanks het verwijderen van zijn advertentie na de verkoop van zijn auto. Hij heeft de incasso geweigerd en contact opgenomen met Marktplaats, maar ontvangt geen hulp en kan vanwege zijn verblijf in het buitenland weinig regelen. De gebruiker heeft zijn bankrekeningnummer verstrekt in de hoop dat Marktplaats iets kan doen, maar tot nu toe zonder resultaat.

Mijn Klacht:

Ik heb een behoorlijk probleem bij marktplaats ik heb een paar maanden geleden een advertentie gebruikt op marktplaats .Me auto is verkocht en heb de advertentie er af gehaalt maar de incasso blijft doorlopen .Dus ik heb de incasso geweigert en het aan gegeven bij marktplaats maar die doen er niks mee en zeggen dat ik het express heb geblokkeerd Ik heb geen referentie nummer meer en zit me handen in het haar want weet er geen raad meer mee ik zit ook in het buitenland dus kan heel weinig regelen Ik heb me bankrekening nummer gegeven om daar te kunnen kijken .of ze via hun eigen. Bank iets aan kunnen doen maar tevergeefs

Gewenste Oplossing:

Dat ik deel van me geld terug krijg die ze van me gestolen hebben

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Marktplaats

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Marktplaats nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM