Klacht: Simkaart werkt niet, geen service

Mett op 23 april 2015 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 23 april 2015

Een klant heeft een nieuwe simkaart aangeschaft bij Vodafone in Waalwijk, maar deze werkt niet, terwijl de oude simkaart ook is stopgezet. De klant vindt het onacceptabel dat het probleem 48 uur kan duren en vraagt om een vergoeding, omdat de situatie niet naar behoren functioneert.

Mijn Klacht:

Gistermiddag duocard gehaald bij Vodafone winkel in Waalwijk. Moest 30€ betalen, ookal absurd. Ze melden de simkaart aan en meteen stopt mijn oude simkaart en tot nu toe werkt er niet en zit ik met een net gekochte prepaidkaart te bellen egv. Waar betaal ik nu voor, 48 uur gaat het duren, belachelijk in deze tijd. Een vergoeding is op zijn plaats, want voor dat excuus wat ik steeds krijg daar koop ik niks voor want het werkt nog steeds niet.

Gewenste Oplossing:

Het moet gewoon vandaag werken, zo niet dan een vergoedin

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie