Klacht: Toeteren op 1 meter afstand

Gozzy82 op 23 februari 2015 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

Personele klachten worden geregistreerd en doorgegeven aan de verantwoordelijke manager. De zaak zal verder intern worden afgehandeld. Dit is doorgegeven aan de klant.

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 23 februari 2015

Een reiziger van NS ervoer een confrontatie met de machinist van zijn trein, nadat hij een sigaret had gerookt op het perron. De machinist gebruikte de toeter toen de reiziger zich op slechts één meter van de trein bevond en sprak hem vervolgens aan op zijn gedrag. De reiziger vraagt zich af of het gebruik van de toeter op zo'n korte afstand normaal is.

Mijn Klacht:

Ik kwam vandaag vanuit Schiphol en stond toen te wachten op de trein van Schiphol naar Lelystad van 6:47 op perron 3. Helaas heb ik een hele slechte eigenschap en rook en nu ben ik daarom helemaal naar de voorkant van het perron gelopen en heb daar met gevaar voor eigen leven een sigaret opgestoken. Alles goed en wel een tevreden roken is geen onruststoker, toen kwam de trein eraan en gooide ik mijn sigaret op het spoor. De machinist zag dit en wachtte tot ik ongeveer 1 meter voor de trein was genaderd en zette toen zijn toeter aan (tyfoon) kwam vervolgens zijn hok uit en vertelde me nog eens goed de waarheid. Nu ben ik het helemaal eens dat roken niet goed is en eigenlijk niet mag maar 1x fout maakt 2x fout nog niet goed lijkt mij. Is het normaal dat de tyfoon gebruikt wordt op 1 meter afstand tegen een persoon terwijl meneer ook zijn hok uit had kunnen komen en mij op een normale manier had kunnen vertellen dat roken niet wordt gewaardeerd en is toegestaan? (er stond niemand in de buurt en niemand had hier mijn inziens last van). Ik ga zo naar de dokter omdat ik nu 3 uur later nog steeds last heb van oorsuizingen, waar kan ik de klachten die ik hiervan ondervind declareren?

Gewenste Oplossing:

Personeelsnummer van de machinist wil ik graag hebben en een persoonlijk geschreven excuus brief,.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 26 februari 2015 om 09:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Personele klachten worden geregistreerd en doorgegeven aan de verantwoordelijke manager. De zaak zal verder intern worden afgehandeld. Dit is doorgegeven aan de klant.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Ik heb hier nu nog steeds last van, ik heb druk op mijn oren en hoor om de zoveel tijd een piep. Ondertussen heb ik ook aangifte gedaan want dit begint nu toch wel heel, heel erg vervelend te worden hoewel ik in het begin hier het komische wel van in zag is dit nu compleet weg. Als je iemand een klap in zijn gezicht geeft is het direct mishandeling en de gevolgen van een klap in je gezicht zijn verwaarloosbaar in vergelijking met wat ik nu heb. Aangezien de NS mishandeling tegen personeel erg serieus neemt neem ik aan dat mishandeling door NS personeel ook serieus wordt genomen. Ik heb ook een brief gestuurd naar de NS en verwacht daar toch een iets uitgebreidere reactie op.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten