Klacht: EHBO-kitje van niks!

Constant53 op 18 december 2014 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 18 december 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

De ANWB deelt cadeautjes uit voor leden die al langer lid zijn. Nadat je eerst de nodige hindernissen moet nemen om je te registreren, blijkt dat je in aanmerking kunt komen voor een EHBO-kitje.

Vervolgens moet je in de auto op weg naar de ANWB winkel om je cadeau op te halen.

Ik zou iedereen adviseren dit niet te doen , niet registreren en niet ophalen. Het kitje mag wat mij betreft de naam EHBO niet dragen. Het is een EHBO kit van niks, ik vind het meer dan schandalig en overweeg mijn lidmaatschap op te zeggen zodat ik niet nogmaals het risico loop ‘beloond’ te worden voor mijn lidmaatschap. Nooit eerder heb ik op deze wijze mijn ongenoegen kenbaar gemaakt, schandalig vind ik het. Een zinloos doosje, voornamelijk pleisters, waar je verder weinig mee kunt.

Noem het een doosje met pleisters dan weet je waar voor je in de auto stapt, maar houd niet de schijn op dat het iets met EHBO te maken heeft!

Gewenste Oplossing:

Als de actie stopt en de ANWB laat weten niet meer met dit soort prul aanbiedingen mensen naar se site lokt. Dan liever niks. Of zeg gewoon; als je je registreert krijg je een doosje pleisters.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM