Klacht: ANWB voel me opgelicht!

angelina24 op 21 oktober 2014 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 21 oktober 2014

Een consument heeft zich aangemeld voor informatie over een ANWB-lidmaatschap via een euroclix-mail, maar heeft nooit daadwerkelijk lid willen worden. Na een paar maanden ontving hij echter incassomails van een bureau, waarin werd gevraagd om betaling voor een lidmaatschap dat hij niet heeft afgenomen. Ondanks herhaalde communicatie met zowel de ANWB als het incassobureau, blijft de consument aanhoudend om opheldering vragen over zijn vermeende lidmaatschap.

Mijn Klacht:

Ik ben lid van de euroclix site daar krijg je vaak mailtjes voor andere diensten en daar kun je dan weer lid van worden en weer clix verdienen, ik kreeg een mail over de anwb en heb hier dus op geklikt en heb op de site meer info aangevraagd, krijg ik binnen een paar dagen in febr. zeggen ze een brief thuis dat ik meteen even 110,- euro mag overmaken en dan lid zou zijn, ik denk jah hallo dat wil ik niet dus heb er niets meer mee gedaan en heb er nooit meer bij nagedacht, tot ik verhuist was in juni/juli ongeveer krijg ik continu mailtjes van tkb incasso bureau of ik even wil betalen want ik ben lid?? huh? waar is dan mijn pas? en waar zijn mijn diensten? en hoe kan dat allemaal zomaar?
ik geef heel vaak aan bij de anwb zelf en het incasso bureau dat ik geen lid wil zijn en dat ook niet ben want heb nooit geen pas of wat dan ook, en dit is een fout, ik wil niks van de anwb en hierna zowiezo al nooit meer!
nou dan wordt je continu van het kastje naar de muur gestuurd niemand is schuldig ik heb me aangemeld enz terwijl ik dat helemaal niet wil! en het kon niet meer stop gezet worden dus ik MOET betalen.
Ik kan het helemaal niet betalen!!! ik heb nu een regeling moeten treffen met tkb incasso en nog kan ik het niet betalen! ik wil dit helemaal niet!!!! ik voel me verplicht te betalen voor iets wat ik niet wil en niet wens! ik voel me opgelicht! zwaar opgelicht door de anwb.
als je geen pasje hebt of wat dan ook, en wel lid bent volgens hun dan vind ik dit alles wel heel vreemd!

Gewenste Oplossing:

het stop zetten van die lidmaatschap wat ik helemaal niet wil en nooit heb gewild en hierna ook niet zou willen! en ook niet bij mensen aan zou bevelen als er zo met mensen om wordt gegaan! ik wil dit niet ik kan het niet betalen en ik heb dit nooit gewild!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM