Mijn Klacht:
Nav. geschatte meterstanden had de NUON een jaarafrekening gestuurd, die teveel in mijn voordeel zou uitpakken. Een flink bedrag retour. Met daaraan gekoppeld een veel te laag (nieuwe) termijnbetaling. (€40,85) Omdat ik het volgend jaar niet teveel wil bijbetalen, contact gezocht met NUON over de verkeerde meterstanden.
Er werd een nieuwe jaarafrekening gestuurd met een kloppend termijnbedrag. In toegevoegde schrijven stond letterlijk: Uw eerdere energierekening komt te vervallen… Het nieuwe termijnbedrag heb ik voldaan en voor mij was de zaak opgelost.
Wie schetst mijn verbazing dat ik alsnog een herinnering krijg voor de eerste jaarafrekening, de genoemde €40,85! Maar die factuur was toch vervallen?
Gebeld met klantenservice. De dame in kwestie wilde NIET met me meedenken en kwam doodleuk met de opmerking op de proppen dat de NUON een fout had gemaakt en dat de genoemde €40,85 netwerkkosten waren en alsnog betaald dienden te worden. Bovendien hadden ze het ‘verschuldigde’ bedrag bij mijn nieuwe termijnbedrag opgeteld, zodat ik op een nieuw termijnbedrag van €173,84 uitkwam! Bijna 50% hoger dat mijn termijnbedrag van het afgelopen jaar!
Klacht in gediend via het NUON klachtenformulier, dat overigens heel moeilijk te vinden is op de NUON-site, maar er wordt NIET gereageerd.
Gewenste Oplossing:
De NUON duidelijke uitleg geeft waarom de eerdere jaarafrekening NIET is komen te vervallen, ondanks hun schriftelijke bevestiging.
Waarom 'zomaar' het verschuldigde bedrag bij het termijnbedrag wordt opgeteld.
Waarom er 'doodleuk' netwerkkosten opgevoerd worden, terwijl dit in de genoemde facturen niet genoemd wordt, het bedrag €40,85 wordt duidelijk omschreven als het nieuwe termijnbedrag.
Excuses van NUON (tenzij ik fout zit, maar dat geloof ik eerlijk gezegd niet...)

