Klacht: Onterecht geld van mijn rekening afgeschreven!

Guadaloupi op 25 juni 2014 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 25 juni 2014

Een klant van Vodafone heeft een klacht ingediend over een onterecht afgeschreven bedrag van 134 euro in plaats van de gebruikelijke 57 euro voor zijn abonnement. De klant geeft aan dat hij voornamelijk gebruikmaakt van wifi en niet begrijpt waar de extra kosten vandaan komen, vooral omdat er een bedrag van 42 euro is vermeld voor een tijdstip waarop hij thuis was. Daarnaast ervaart de klant problemen met de klantenservice, aangezien hij lange tijd wachtte zonder geholpen te worden.

Mijn Klacht:

Iedere maand betaal ik 57€ aan abbonnementkosten via vodafone.
Deze maand is er opeens 134€ afgehaald!! Dit kan natuurlijk nooit aangezien ik het meeste van de tijd op wifi zit. Thuis zit ik altijd op wifi en er staat in de specifiecatie dat iets 42€ heeft gekost wat om 7.00 uur sochtends gebeurd is. Ten eerste ben ik nooit zo vroeg wakker en ten tweede ik was toen thuis dus dan staat wifi gewoon aan. En daarbij zou ik niet kunnen begrijpen wat er in hemelsnaam 42€ kost? Dan wil ik bellen om te vragen hoe het zit ( want ik ga ik natuurlijk niet akkoord mee!! ) nemen ze na een halfuur nig steeds niet op!! Slechte service!! Ik wil mijn geld terug nu!!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik netjes te woord word gestaan en er word uitgelegd waardoor dit is fout gegaanen mijn geld terug krijg.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie