Klacht: stroomverbruik!

lewis100 op 18 februari 2014 over Vattenfall in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vattenfall has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste lewis100, Op dit forum lezen wij je klacht over de energie-expert van Nuon. Ik heb begrepen dat je inmiddels contact hebt gehad met Dhr. Nuyens en dat hij je klacht in behandeling heeft genomen. Joeri Nuon Webcare

Bedrijf Vattenfall
Status Opgelost
Datum 18 februari 2014

Een man heeft in 2010 zijn bedrijf beëindigd na een hartoperatie en verkocht zijn machines. In 2011 ontving hij een narekening van € 5.000, ondanks al betaalde € 7.000. Na overleg met een adviseur van Vattenfall, werd geadviseerd om de zekeringen te verlagen, wat de kosten aanzienlijk zou verlagen. Uiteindelijk ontving hij in 2012 een terugbetaling van € 975.

Mijn Klacht:

in 2010 heb ik mijn bedrijf beeindigd i.v.m.een zware hartoperatie.
Alle grote machines zijn ook in dat jaar verkocht.
in 2011 kreeg ik een narekening van € 5.000,00 terwijl we al € 7.000,00 hadden betaald.
na veel telefonisch overleg is er iemand van de nuon dhr.Max Nuyens bij ons geweest hij vertelde toen hij binnenkwam direct dat hij er voor ons was en niet voor de Nuon (als grap zij ik toen nog dat de Nuon wel zijn salaris aan het einde van de maand betaalde)
Dhr Max Nuyen is dus adviseur hij had mij moeten adviseren om als particulier gebruiker de 3 x 80 amp. zekeringen te laten vervangen door 3 x 25 amp.dat kost € 14,95 per maand i.p.v.€185,00 per maand.
Aaan het eind van het jaar 2011/2012 kregen we € 975,00 terug wegens teveel betaald.dus het was in ieder geval minder geworden maar nog steedsa redelijk hoog verbruik.
Nu aan het einde van het jaar 2012/2013 krijg ik ineens een bijbetaling van € 4000,00 zodat het totaal weer zo’n € 11.000,00 per jaar ging kosten en dat het stroomverbruik maar liefst 23.0000 kw per jaar was geweest.
er is 1 voordeel iedereen en dan ook iedereen zoals de Nuon,Liander een onhafhankelijk instalatieburo etc zegt allemaal hulskamp dat kan niet!!!
Dhr Max Nuyen is niet van plan om enig licht te laten gaan over dit extreme verbruik integendeel ha neemt niet eens de moeite om er over te spreken met mij terwijl al alleen voor zijn foute advies het mij al € 6000,00 extra kosten heeft gekost over de 3 x 80 amp zekeringen.

gaarne ook Uw idee voor deze niet op tye lossen zaak.

met vriendelijke groet

jos hulskamp
0611316086
zeugweg 28
1771mb wieringerwerf

Gewenste Oplossing:

gaarne ook Uw idee voor deze zaak!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Vattenfall over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb Vattenfall een herinnering gestuurd dat deze klacht nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vattenfall in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vattenfall een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vattenfall

Heeft op 18 februari 2014 om 14:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste lewis100,

Op dit forum lezen wij je klacht over de energie-expert van Nuon. Ik heb begrepen dat je inmiddels contact hebt gehad met Dhr. Nuyens en dat hij je klacht in behandeling heeft genomen.

Joeri

Nuon Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie