Klacht: Platinalidmaatschap

willemspetergerda op 16 december 2013 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 16 december 2013

Een lid van de ANWB heeft problemen ondervonden bij het inloggen op de website om informatie over zijn Platinalidmaatschap te verkrijgen. Hij vraagt zich af of de technische problemen een fout zijn of dat het nodig is om zijn lidmaatschap op te zeggen om in aanmerking te komen voor cadeautjes.

Mijn Klacht:

Geachte ANWB.
Blij dat ik ook eens een keer in de gelegenheid werd gesteld na zoveel jaren lidmaatschap bij de ANWB. Wil ik inloggen om er achter te komen welke verrassing mij te wachten staat, kom ik tot de conclusie, net als zovelen voor mij, dat de site helemaal niet werkt.
Is dit een foutje???? of is het misschien teveel gevraagd om het cadeautje gewoon op te sturen naar deze trouwe leden. Of moet je misschien eerst je lidmaatschap opzeggen om in aanmerking te komen voor dergelijke cadeautjes??
Peter Willems
Nachtegaalstraat 42
6591 VX Gennep
lidmaatschapnr. 4 116 229 020

Gewenste Oplossing:

Stuur het mij beloofd cadeautje maar op dan weet ik zeker dat ik hierover niet meer zal zeuren en heb ik enige genoegdoening voor het schrijven van deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ANWB

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM