Klacht: Zeer hoog data gebruik met Iphone 5 IOS 6 versie 6.0.1

Pluimpje110 op 14 november 2012 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 december 2012
Reactie van het bedrijf:

ivm te weinig gegevens klant verzocht in te loggen op My Vodafone

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 14 november 2012

Een gebruiker van een iPhone 5 met iOS 6.0.1 heeft een klacht ingediend bij Vodafone over een onverwacht hoog dataverbruik. Na ontvangst van een sms over het bijna op zijn datategoed, ontdekte hij dat hij al meer dan 900 MB had verbruikt, terwijl hij dacht dat hij voornamelijk op wifi was verbonden. Onderzoek wees uit dat de telefoon automatisch overschakelt naar 3G bij een zwak wifi-signaal, wat bijdraagt aan het hoge dataverbruik.

Mijn Klacht:

Ik ben sinds 11 dagen in bezit van een Iphone 5. Ik ben er achter gekomen nadat ik op (10-11) een sms 1200 van Vodafone heb gekregen met een vermelding: je hebt tot eind kalendermaand minder dan 125mb over van je datategoed. Echter nadat ik deze sms had ontvangen, heb ik direct via de Vodafone app op mijn telefoon dit gecontroleerd en kwam erachter dat ik al meer dan 900mb heb verbruikt?
Na enig onderzoek op internet blijkt dat wanneer je je Iphone hebt ingesteld op automatische wifi zowel thuis, op je werk of bij je vrienden de telefoon automatisch overgaat op 3G wanneer er een zwak wifi signaal aanwezig is. Dit omdat de telefoon zo geprogrammeerd is (IOS 6 versie 6.0.1)dat de gebruiker geen nadelen ondervindt van een slechte wifi ontvangst en overgaat naar het snelle 3G data verkeer. Tevens heeft de Iphone ook de neiging om ‘s nachts wanneer je slaapt en de Iphone dus niet gebruikt overgaat op 3G om bepaalde updates te downloaden voor je aangemaakte apps.
Ik heb begrepen dat er een versie is die voorkomt dat je onnodige data over 3G binnen haalt wanneer je eigenlijk wifi ontvangst heb(wifi plus), maar die versie is niet meer te downloaden voor de Iphone en wanneer je het wel je telefoon had, dit automatisch verwijdert wordt door een nieuwe update.
Ik heb nu uit voorzorg om ervoor te zorgen dat mijn rekening niet oploop tot €200,00 mijn mobiele data en wifi uitgezet, waardoor ik voorlopig tot einde van de maand mijn telefoon met een data bundel ter waarde van € 37,50 niet volledig kan gebruiken. In het verleden heb ik altijd een abonnement gehad bij Vodafone en ik heb werkelijk waar nog nooit zoveel data gebruikt als in deze 11 dagen dat ik nu de Iphone 5 heb!

Gewenste Oplossing:

Dat er zeer snel een software matige oplossing komt, waarbij je wanneer er een zwak wifi signaal is je telefoon niet automatisch overgaat naar 3G. Ik ben het er ook absoluut niet mee eens dat de extra kosten die ontstaan buiten de schuld van de klant voor rekening voor de klant zijn. Nogmaals kan de klant er niets aan doen dat er voor een duurdere oplossingen wordt gezocht voor een sneller data verkeer. Ik verwacht op een spoedige reactie van jullie kant, omdat ik dit echt onacceptabel vind.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste Pluimpje110, Helaas heb ik te weinig gegevens om je klacht te onderzoeken. Om je verder te helpen wil ik je vragen om de volgende link te gebruiken: http://help.vodafone.nl/app/utils/login_form/redirect/ask Log in met je mobiele nummer en het wachtwoord van My Vodafone. Je verzoek komt dan uit bij de juiste afdeling. Met vriendelijke groet, Jeannette Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Vodafone

Heeft op 28 december 2012 om 16:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

ivm te weinig gegevens klant verzocht in te loggen op My Vodafone

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie