Klacht: Alles in 1 wereldbundel

Louloutje op 23 juni 2023 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 23 juni 2023

Een klant van Vodafone heeft klachten over de Alles in 1 wereldbundel voor datagebruik in het buitenland. Volgens de klant werkt de bundel niet zoals geadverteerd, met onverwachte extra kosten en een gebrek aan duidelijke communicatie over datalimieten en tarieven. Ook ervaart de klant problemen met de snelheid van het internet en het ontvangen van meldingen bij overschrijding van de bundel.

Mijn Klacht:

Vodafone biedt een bundel aan voor mensen die in het buitenland data willen gebruiken. Voor deze bundel hoeft slechts €8,50 per dag betaald te worden. In dit praktijk werkt dit niet. Ik heb regelmatig meegemaakt dat ik er na 10 minuten al overheen zit terwijl ik voor mijn gevoel nauwelijks data gebruik. Vervolgens zou je een buiten de bundel tarief moeten betalen, wat bij hun advertentie nergens vermeld staat, erg misleidend dus! Ook staat nergens wat dan die extra kosten zijn? Je hoort een smsje te krijgen als je over de bundel heen zit, maar dat gebeurt vaak ook niet. Als je buiten je bundel zit dan zou je internet trager moeten worden, maar meestal kan je gewoon helemaal niet meer op internet en moet je wel betalen. Totaal misleidend en niet klantvriendelijk. Het internet is zo traag dat je zelfs niks meer kan aanpassen in my vodafone. Dit eindigt vaak in belachelijk hoge rekeningen (zo’n 6 keer de normale rekening), voor totaal zo’n uurtje aan internet.

Gewenste Oplossing:

Tegemoetkoming, geld terug, en betere informatie op de website voor andere klanten

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Louloutje
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie