Klacht: Lekke band E Bike

Peter Schiffelers op 20 oktober 2021 over ANWB in de categorie Pechhulpdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf ANWB
Categorie Pechhulpdiensten
Status Open
Datum 20 oktober 2021

Op 18 oktober kwam een monteur van ANWB om een lekke band van een E-bike te plakken, maar deze controleerde niet goed en verliet de locatie zonder het probleem volledig op te lossen. Vijf minuten later was de band opnieuw leeg, waarna een tweede monteur arriveerde die het probleem correct verholpen heeft en ook andere gaatjes ontdekte die de eerste monteur had gemist.

Mijn Klacht:

Maandag middag 18 Oktober kwam een monteur van jullie mijn lekke band plakken,heeft die gedaan en niet gecontroleerd,hij reed weg en nog geen 5 minuten later was die weer leeg volgens mij is hij niet bij jullie in vaste dienst
toen weer gebeld en een half uur later kwam er weer een monteur die het perfect gedaan heeft ,en de andere gaatjes gevonden heeft die zaten nl aan de onderkant wat die ene monteur niet gezien heeft hij heeft alleen de bovenkant geplakt Gr.P.schiffelers

Gewenste Oplossing:

Ik ben nu tevreden,want de band lekt niet meer

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ANWB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Peter Schiffelers
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM