Mijn Klacht:
telkens weer …
meerdere slechte leveringen en afhandelingen door Ziggo en
te veel om op een rijtje te krijgen en
dus om hier allemaal op te noemen
een poging:
met drie smartcards ging het uiteindelijk redelijk (tv-2014-2015-2016)
sinds begin dec \’16 heb ik \’horizon\’ en krijg al twee maanden NIET DAT WAT ZIGGO belooft ! Heb er al meerdere telefoontjes aan besteed, maar het is nog steeds niet in orde gemaakt door ziggo.
KLANTONVRIENDELIJKE PRUTSERS zijn het !! zoals mij gebleken is!
Mijn dierbare opgenomen bestanden op de oude Cisco-pvr ben ik kwijt.
Ziggo biedt niet uit zichzelf een deugdelijk(er) pvr aan; de ondeugdelijkheid van de oude pvr moet ik door de handelwijze van Ziggo eerst zelf ondervinden! (‘de oude kunt u bij het vuil zetten’)
In de meegeleverde installatiehandleiding van de nieuwe horizon-pvr staat letterlijk: \”\”In het installatiepakket vindt u ook \’Het gebruik\’. In deze handleiding ontdekt u de vele mogelijkheden van Horizon TV. Ervaar het nieuwe tv-kijken.\”\”
Dat boekje \’het gebruik\’ tref ik totaal NIET aan en bij navraag op mijn initiatief wordt ook gezegd: \”dat krijgt u ook niet – het staat digitaal op internet. Dat is een keuze van Ziggo\”.
Gewenste Oplossing:
wanneer ziggo MIJ benadert en niet - zoals nu al vele malen - andersom:
Als Ziggo eindelijk echt (!!!) KLANTVRIENDELIJK wordt i.p.v. te mooie mailing af te scheiden met te mooie woorden - nu ook weer over hun \'samenwerking\' met Vodafone:
\" ... geloven ... meer voor u te kunnen betekenen ... zoals in elke goede relatie ... elkaar aanvullen ... razendsnel mobiel internet ... wij staan voor meer plezier ... dagelijks supersnel internet ... tv-op-z\'n-mooist ... gratis Ziggo Sport ... in vertrouwde handen ... we zijn er voor u en helpen graag ... zoals altijd - daaraan verandert niets ... voordelen voor u ... binnenkort meer ...\" (nee, ik verzin dit niet - letterlijk overgenomen !)
Als Ziggo doet wat het belooft en haar mooie woorden naar mij toe waarmaakt !
Als Ziggo een voor mij aannemelijke financiële compensatie biedt, zodat ik mij niet langer geschoffeerd voel – zoals nu het geval is.


