Klacht: Monteur is niet komen opdagen!!!!

Ziggoupc op 07 december 2016 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 7 december 2016

Een klant van Ziggo heeft meerdere klachten ingediend over de installatie van zijn alles-in-één pakket. Na een vertraagde levering op 2 december en een miscommunicatie over de komst van een buitenmonteur, is de installatie monteur op 5 december niet verschenen. De klant zit sindsdien zonder tv, internet en telefonie, met een totale wachttijd van 12 kalenderdagen.

Mijn Klacht:

Paar klachten:
– leverdatum 25-11-2016, maar pakket pas 2 december ontvangen

– vrijdag 2 december installatie lukt niet ( ziggo is vergeten om een buitenmonteur te sturen vanwege het signaal) alles geprobeerd volgens boekje, daarna gebeld met ziggo en installatie monteur kon pas maandag komen 5 december.

MONTEUR is nooit komen opdagen!!!
Daarna Ziggo gebeld en pas 7 december kan er er installatie monteur komen en 8 December komt er een buiten monteur en zit sinds 25 november zonder tv, internet en telefonie. Er zijn nu 12 kalenderdagen verstreken!!!!!!

Gewenste Oplossing:

Geen scharrelige aanbieding van €45 euro. Zijn jullie nou gek geworden!! Ik wil een half jaar gratis van jullie product gebruik maken of een hogere bedrag als compensatie tegemoet zien!! Schandalig voor woorden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie