Klacht: levering tablet

TGASCHUUR op 09 januari 2017 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 9 januari 2017

Een klant van Ziggo heeft een tablet beloofd gekregen, maar na herhaaldelijk contact blijft de levering uit. De klant vraagt om een snelle oplossing van het probleem en overweegt om de kwestie via Radar aan te kaarten als er geen bevredigend antwoord komt.

Mijn Klacht:

Er is ons een tablet beloofd. Na vele telefoons worden we steeds aan het lijntje gehouden. Aangezien de fout bij jullie zit verzoek ik om dit nu zo snel mogelijk recht te zetten. Of heeft u liever dat ik het via radar doe.
Ik verwacht deze week een bevredigende antwoord.

Gewenste Oplossing:

Deze week een bevredigende antwoord, moet toch niet zo moeilijk zijn na 10 week. De facturen kunnen ook snel.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie