Klacht: Constante spammail steeds onder nieuwe naam

RPeeters op 09 oktober 2017 over WinByMail in de categorie Websites - Korting, voordeeltjes en aanbiedingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf WinByMail
Status Open
Datum 9 oktober 2017

Een gebruiker meldt dat WinByMail voortdurend spammail verstuurt, zelfs nadat hij of zij zich heeft uitgeschreven, wat als vreemd wordt ervaren omdat er nooit een inschrijving heeft plaatsgevonden. Pogingen om telefonisch contact op te nemen via een nummer op Facebook zijn niet succesvol, aangezien het nummer niet bereikbaar is.

Mijn Klacht:

Dit “bedrijf” stuurt doorlopend spammail. Wanneer je je uitschrijft (raar want ik heb me nooit ingeschreven) krijg je weer andere mails onder nieuw internetnamen. Ik heb getracht te bellen (nummer via Facebook) maar dat nummer is niet bereikbaar.

Gewenste Oplossing:

Dat dit bedrijf ermee ophoudt. Wat zij doen is strafbaar. E-mailadressen moeten uit hun bestanden weg en de eigenaren moeten worden bestraft conform de wet.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over WinByMail

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over WinByMail nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM