Klacht: Wederom overvol treinstel

[email protected] op 27 oktober 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 oktober 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste [email protected], Niet leuk om te lezen dat dit je ervaring is op het traject Zwolle - Emmen. Ik kan me voorstellen dat je hiervan baalt. Ieder najaar zien we dat het tijdens de ochtend- en middagspits extra druk is...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 27 oktober 2017

Een reiziger heeft herhaaldelijk geklaagd over overvolle treinstellen op het traject Zwolle-Emmen, waarbij passagiers vaak moeten staan of op de grond zitten door een gebrek aan zitplaatsen. Ondanks eerdere communicatie van Arriva over hun inzet van treinstellen, is er geen verbetering opgetreden, wat leidt tot frustratie bij de reizigers. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Enige tijd geleden heb ik dezelfde klacht ingediend over het treinspoortraject Zwolle-Emmen: overvolle treinstellen, waarbij een gehele menigte moest/ moet staan.

Destijds werd mij verteld dat Arriva de treinstellen, die zij tot hun beschikking hebben, op een zo’n efficiënt mogelijke manier proberen in te zetten.

U raadt het al: op het bewuste traject is geen verandering gekomen.

Ik reis doordeweeks elke dag, wisselende tijdstippen, met dit traject en elke keer moet ik staan of op de grond zitten in verband met respectievelijk ruimtegebrek, dan wel gebrek aan zitplaatsen. Mocht ik die persoon niet zijn, dan zijn het -tig anderen die dit probleem ervaren.

Ik heb wederom tevergeefs afgewacht tot er mogelijk verbetering in zou komen. Dit komt de reizigers niet ten goede, in het bijzonder de reiziger die moeite heeft met staan.

Ik durf dan ook uit te spreken dat ik niet de enige ben die dit probleem ervaart.

Gewenste Oplossing:

Wanneer er meer treinstellen bijkomen, zodat er genoeg zitplaatsen zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 27 oktober 2017 om 20:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste [email protected],

Niet leuk om te lezen dat dit je ervaring is op het traject Zwolle - Emmen. Ik kan me voorstellen dat je hiervan baalt.

Ieder najaar zien we dat het tijdens de ochtend- en middagspits extra druk is in onze treinen. We doen alles wat mogelijk en haalbaar is om iedereen zo comfortabel mogelijk naar zijn bestemming te vervoeren. Wij zetten o.a. in op extra capaciteit, materieel en personeel om de drukte in het najaar in goede banen te leiden. Ervaring leert ons echter dat voornamelijk de scholieren- en studentendrukte na de herfstvakantie afneemt door het kiezen van een andere opleiding of het vinden van een kamer in de stad.

Dit betekent ook dat we al onze beschikbare treinen inzetten. Dat zijn er met ingang van 4 september 13 stuks op Zwolle-Emmen.Vanaf maandag 11 september is daar op Zwolle-Emmen nog een 14e treinstel bijgekomen (dit is het “nieuwe” treinstel dat is omgedoopt in Vechtdallijnen-huisstijl). In Ommen wordt tevens actief gewezen op de busdienst van Syntus naar het Deltion College in Zwolle.

Daarnaast zijn onze treinen voorzien van zit- en staanplaatsen. Staan in de trein is toegestaan. Als er reizigers moeten staan wil dit niet zeggen dat de trein vol is. Mocht je slecht ter been zijn mag je altijd aan een reiziger vragen of hij bereid is om op te staan. Meer treinstellen dan we hebben kunnen we helaas niet inzetten. Ik hoop dat de drukte snel gaat afnemen op het traject.

Je klacht over de drukte heb ik sowieso doorgegeven aan de desbetreffende afdeling. Excuses voor het ongemak die je ervaart door de drukte op het traject.

Mocht je nu of in de toekomst nog vragen hebben over deze melding of een ander voorval, dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL , Facebookaccount www.facebook.com/ArrivaNederland of ons online contactformulier: https://bit.ly/

Met vriendelijke groet,
^LH
Arriva Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten