Klacht: Niet bezorgd

Harry van Diepen op 24 november 2021 over Volkskrant in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Volkskrant
Status Open
Datum 24 november 2021

Op 24 november 2021 is de Volkskrant niet bezorgd, wat leidt tot frustratie bij de klager. Daarnaast is het niet mogelijk om de bezorgproblemen digitaal te melden, waardoor er geen alternatieve oplossing kan worden gevonden. De klager merkt op dat de lokale verspreider mogelijk met een grote stapel ongeleverde kranten blijft zitten.

Mijn Klacht:

Vandaag 24-11-2021 is om 12.39 uur de Volkskrant wederom niet bezorg. Bovendien kan ik dat niet digitaal melden omdat de dienst niet beschikbaar is. Een tijdje ging het goed met de bezorging maar nu is het weer regelmaat mis en krijgen we geen krant. Hetzelfde geldt voor De Stentor.
Zeer frustrerend is dat en des te meer ergert het me dat ik de krant dan niet gewoon ergens op kan halen. De plaatselijke verspreider van de kranten moet toch elke dag met een enorme stapel kranten blijven zitten.
De klacht is niet bij de Stentor en de Volkskrant gemeld omdat digitaal niet mogelijk was

Gewenste Oplossing:

Gewoon elke dag de krant in de bus

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Volkskrant

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Volkskrant nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Harry van Diepen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM