Klacht: Retourneren

Ilse71 op 08 juni 2019 over Veryvoga.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 8 juni 2019

Een klant van Veryvoga.nl heeft problemen ondervonden bij het retourneren van een bestelling, omdat er geen retoursticker in de verpakking zat. Pogingen om contact op te nemen met de klantenservice voor informatie over het retourproces en het juiste adres bleven onbeantwoord.

Mijn Klacht:

In de verpakking zat geen retoursticker. Wanneer je contact probeert te krijgen met de klantenservice krijg je geen antwoord op de vraag hoe je iets moet terug sturen en naar welk adres.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik het terug kan sturen en mijn geld terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Veryvoga.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Veryvoga.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten