Klacht: onmogelijk af te melden voor spammails

A. Drenth op 08 februari 2021 over Veryvoga.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 8 februari 2021

Een klant van Veryvoga.nl ervaart problemen met het afmelden voor ongewenste reclamemails na het bezoeken van de website. Ondanks het sluiten van de site zonder een bestelling te plaatsen, ontvangt de klant regelmatig nieuwsbrieven en werkt de afmeldlink niet. Bovendien is het alleen mogelijk om contact op te nemen voor bestellingen via de website.

Mijn Klacht:

Ik kwam op de website van veryvoga terecht en wilde een bestelling te doen. Bij de betaalpagina besloot ik de bestelling toch niet door te zetten en ik heb de site van veryvoga gesloten.
Sindsdien word ik bestookt met reclamemails waarvoor ik me niet heb aangemeld. De verbinding om af te melden in al die nieuwsbrieven werkt niet, en op de website kun je alleen voor bestellingen contact maken. Kortom, ik zit ana die nieuwsbrieven vast.

Gewenste Oplossing:

als ik geen spam meer ontvang van dit bedrijf.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Veryvoga.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Veryvoga.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door A. Drenth
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten