Klacht: Verkeerde voorlichting en vreselijk slechte communicatie

Claudia01 op 17 april 2014 over Zekur in de categorie Zorgverzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Zekur
Categorie Zorgverzekering
Status Open
Datum 17 april 2014

Een klant heeft op 28 februari een klachtenbrief gestuurd naar Univé/Zekur vanwege verkeerde informatie over de vergoeding van een behandeling. Ondanks eerdere beloften dat alles 100% vergoed zou worden en niet van het eigen risico af zou gaan, ontving de klant een hoge rekening. Na contact met de klantenservice kreeg de klant tegenstrijdige informatie en moest uiteindelijk een betalingsregeling treffen.

Mijn Klacht:

Op 28 februari heb ik een klachtenbrief naar Univé/Zekur gestuurd betreffende een verkeerde belofte over kosten van mijn behandeling. Aangezien mij niet duidelijk was hoeveel en wat er vergoed zou worden heb ik telefonisch contact opgenomen. Destijds is mij beloofd dat alles 100% vergoed zou worden en het ook niet van het eigen risico zou gaan. Dit bleek verkeerde informatie te zijn, aangezien ik begin dit jaar een forse rekening op de deurmat ontving. Ik heb direct gebeld en ik kreeg een medewerkster aan de lijn die mij andere informatie gaf dan de info die ik het jaar daarvoor had ontvangen. Na enkele minuten bleek al dat ik geen kans zou maken en heb een betalingsregeling getroffen. Het is helaas niet de eerste keer dat Zekur mij verkeerd voorlicht. Bovendien zijn in het verleden medicijnen ook al meerdere keren afgeschreven (zowel in de apotheek betaald als van mijn eigen risico), dus mijn vertrouwen heeft Zekur toch al verloren. Ik was dan ook woedend toen het eerste maandbedrag gewoon geincasseerd was, maar ik de beloofde schriftelijke bevestiging van de betalingsregeling nooit heb ontvangen.Uiteraard heb ik er meteen een forse klachtenbrief uitgestuurd.

Ik heb op 5 maart een brief terug gehad waarin staat dat er zo spoedig mogelijk een inhoudelijke reactie komt. Nu, meer dan een maand later, heb ik nog steeds geen reactie gehad en wordt het maandelijkse bedrag wel gewoon geïncasseerd. Ik zit nu in de problemen door verkeerde voorlichting. Bovendien is het telefoontje wat ik destijds heb gepleegd opeens niet meer terug te vinden in mijn dossier, terwijl ik hier expliciet om heb gevraagd. Ik vind het niet kunnen dat een bedrijf zo met haar klanten omgaat.

Gewenste Oplossing:

Aangezien ik mij niet meer als een waardig mens behandeld voel neem ik niet meer genoegen met alleen excuses. Ik ben tevreden met het niet meer hoeven betalen van de factuur en de betalingen die al zijn gedaan terugstorten.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM