Klacht: Turbotrimmer bestelling 10504

[email protected] op 15 september 2021 over Vlorijn in de categorie Internetshops - Huishoudelijke artikelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vlorijn
Status Open
Datum 15 september 2021

Arlette Bogaerts heeft op 13 juni 2021 een Turbotrimmer besteld voor 29,95 euro en deze direct betaald. Tot op heden heeft zij het product niet ontvangen en verzoekt zij om een terugbetaling als de levering niet mogelijk is.

Mijn Klacht:

OP 13/06/2021 plaatste ik een bestelling van een Turbotrimmer van 29,95€. Ik heb onmiddellijk betaald. Tot op heden nog steeds niets ontvangen. Indien de levering niet kan doorgaan ,graag de betaling terugstorten a;u;b;!
Arlette Bogaerts

Gewenste Oplossing:

Onmiddellijk leveren of 29,95 terug storten

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vlorijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vlorijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten