Klacht: Terug betalen van de aanbetaling

Jan Wever op 16 augustus 2022 over Tui in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Bedrijf Tui
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 16 augustus 2022

Een klant heeft in februari een vakantie naar Gran Canaria geboekt en een aanbetaling van € 1233,60 gedaan. Na het annuleren van de reis op 2 september 2022, meer dan 42 dagen voor vertrek, verwachtte de klant een volledige terugbetaling volgens de ANVR-voorwaarden, maar TUI weigert dit te honoreren.

Mijn Klacht:

In februari heb ik een vakantie geboekt naar Grand Canaria voor 10 dagen vanaf 19 september 2022. Hiervoor heb ik een aanbetaling moeten doen van € 1233,60. Nu heb ik 2 september 2022 (meer dan 42 dagen voor vertrek ) deze reis opgezegd in verband met de problemen op Schiphol. ( kofers kwijt, missen van vluchten enz. ) Dit was volgens de mederkster van TUI geen probleem. Volgens de voorwaarden van de ANVR in artikel 9 zou dan de aanbetaling volledig terugbetaald worden. Maar zij blijven erbij dat dat niet van toepassing is.

Gewenste Oplossing:

Als het bedrag van de aanbetaling wordt terug gestort

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM