Klacht: De grote van de kamer

Imane el ouali op 14 juli 2022 over Tui in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Tui
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 14 juli 2022

Een klant van Tui verblijft in het hotel Bleubay Platinum en ervaart de kamer als extreem klein, waardoor het verblijf oncomfortabel is. De klant is teleurgesteld en vraagt om een oplossing, aangezien het verblijf nog twee weken duurt.

Mijn Klacht:

Geachte heer mevrouw,
Sorry maar we zitten hier in het hotel bleubay platinum en we hebben een kamer die echt ontiegelijk klein is we liggen zowat op elkaar het is echt niet te doen dit, dit nog voor 2 weken ik hou dit niet eens vol voor 2 dagen mijn excuses maar ik ben erg teleurgesteld en verwacht een oplossing hiervoor dat zou ik erg waarderen.

Gewenste Oplossing:

2 kamers in de zelfde hotel waar we nu in zitten of een ander hotel misschien dat beter is dan die van nu kwa kamers of een tegemoetkoming.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tui

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tui nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Imane el ouali
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM