Klacht: Spijkerbroek gescheurd bij lies en onder de lus voor de riem

Ingielamers op 08 oktober 2016 over Tommy Hilfiger in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 8 oktober 2016

Ingrid Greuter-Lamers heeft een spijkerbroek gekocht bij de outlet van Tommy Hilfiger in Roermond, maar constateert dat deze na een maand al gescheurd is bij de lies en onder de riemlus. Ze is teleurgesteld, aangezien ze al jaren broeken van het merk draagt en dit nog nooit eerder is voorgekomen. Gezien de prijs van 85 euro vraagt ze om een passende oplossing.

Mijn Klacht:

Een maand geleden een mooi broek gekocht bij outlet tommy in Roermond

En nu al gescheurd bij de lies en onder de lus van de riem

Ik heb al jaren tommy hilfiger broeken en dit is in al die tijd nog nooit voor gekomen

Ben dit ook totaal niet gewend van tommy hilfiger en aangezien de broek niet goedkoop 85,- euro was zou ik wel heel graag een passende en bevredigende oplossing willen hebben mvg Ingrid Greuter-Lamers

Gewenste Oplossing:

Als dit op een correcte manier verholpen kan worden met een te goed bon of geld terug gestort kan worden op de rekening

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tommy Hilfiger

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tommy Hilfiger nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten