Klacht: abonnement verandering van Telfort naar KPN

A.van Urk op 11 juni 2020 over Telfort in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Telfort
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 11 juni 2020

Na de overstap van een combi voordeel naar een Hussel abonnement bij Telfort, ervaren de klanten dat ze onvoldoende data hebben, wat hen duurder uitkomt en hen het gevoel geeft dat ze slecht zijn voorgelicht in de winkel. Ze zijn van mening dat als ze niet veranderd waren, hun oude abonnement automatisch verlengd zou zijn en willen graag terug naar hun vorige abonnement. De klanten hebben contact gehad met een medewerker die hen aanraadde een klacht in te dienen.

Mijn Klacht:

Wij 3 maanden geleden verandert van combi voordeel naar een Hussel abonnement, maar nu komen wij er achter dat we data te kort komen pmd.
Dit is ons nog nooit overkomen met ons vorig abonnement van €.14,00.
Dit houd in dat we duurder uit zijn en alle voordelen vervallen, ik vind het gewoon belachelijk dat je zo slecht wordt voorgelicht in de winkel, als we gewoon niets gedaan hadden, was het gewoon verlengt en niets aan de hand geweest. wij voelen ons een klein beetje opgelicht eigenlijk.
Als we goed voorgelicht waren had er niets verandert, volgens uw collega die mij telefonisch benaderde, zij begreep het helemaal en rade mij aan om een klacht in te dienen, ik hoop dat u er ook begrip voor hebt, ik zou graag naar mijn oude abonnement terug willen !!
Zo niet, niet wordt dit ons laatste jaar Telfort KPN klant !!
Zie uw reactie met belangstelling tegemoet,
Wij zijn op het verkeerde been gezet.

Met een vriendelijke groet,

Albert van Urk
Een altijd tevreden klant van Telfort

Gewenste Oplossing:

Wij zouden graag ons oude abonnement terug.............of tegemoetkoming met meer data !!

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telfort

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telfort nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht A.van Urk

5 jaren geleden - Ik vindt het belachelijk dat een klacht zo aan de kant geschoven wordt, zo ga je niet met klanten om ,ze hebben mij als klant gehad !!! Groet, Albert

Alle klachten die gemeld zijn door A.van Urk
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie