Mijn Klacht:
Boxspring is zeer hard , vooral het midden en rondom, we komen niet uitgerust uit ons bed , tevens met pijn.Swiss heeft bij onze aankoop, 90 dagen omruil garantie gegeven, als men niet tevereden zou zijn.
Op 30 november 2018 in Utrecht is het boxspring set besteld, na advies van de verkoop adviseur, wij hebben nadrukkelijk aangekaart , dat we last hadden van onze oude bed ( vermoeidheid, pijn enz..) en daarom een goede boxspring zochten,verkoper adviseerde deze boxspring set met vlakke bodem en matrassen met koudschuim in en rondom.61 dagen uitgeprobeerd , vanaf dag een ( levering 21 februari 2019) wij beiden last van vermoeidheid em pijn in lichaam tot heden.Via mail hierover melding gemaakt op 23 april 2019 , om gebruik te maken van omruil garantie.Zij verwezen ons naar het filiaal , om nader advies te vragen m.b.t. Om ruilen.Op 25 april zijn we langs geweest en ons probleem neergelegd, deze verkoopster heeft ons wel netjes en duidelijk geadviseerd welke boxspring set het beste zou zijn voor ons en tevens er op gelegen. Uitvoering Royal zou onze klachten kunnen verlichten , was onze ervaring en ook advies van de verkoopster.Alleen vraagt men €1465 extra plus € 60 servicekosten.( omdat dit duurdere uitvoering is t.o.v. eerder gekochte.
Wij zijn er niet accoord mee gegaan met deze oplossing,
Omdat men te veel geld vraagt en schuld bij Swiss sense ligt , daar men destijds verkeerde advies en daardoor verkeerde boxspring heeft geleverd.
De verkoopster zou die dag ( 25 april 2019) melding van maken naar het Hoofdkantoor, dat wij (de klant) niet accoord ging).
Op 2 mei hebben wij via mail een bericht gestuurd naar Swiss sense en uitgelegd wat onze klachten zijn en gebruik wilden maken van 90 dagen omruil garantie en ook omschreven wat ook hierboven staat.
Nog steeds geen reactie ontvangen Swiss sense !
Gewenste Oplossing:
Omdat swiss sense verkoper ons niet het juiste boxspring set gadvieseerd heeft en juist een slechte set heeft verkocht, vinden wij dat Swiss sense het recht kan zetten , door zonder bij betaling om te ruilen met Royal uitvoering , natuurlijk zijn wij bereid service kosten a € 60 te betalen.
Andere mogelijkheid is het verkochte boxspring terug te nemen en het betaalde bedrag terug te storten.
