Mijn Klacht:
Stapel folders die al vanaf zaterdag naast ons huis liggen en zo een gevaar kunnen zijn als ze in brand gestoken worden.
Gewenste Oplossing:
Als er een oplossing wordt gezocht om deze op een andere plek aan de bezorger te leveren.
Goedemiddag, Wij hebben de bezorger van de folders gesproken en de chauffeur had inderdaad de folders op de verkeerde plek neer gezet. Wij gaan er vanuit dat dit eenmalig is geweest. Mocht het toch nog weer gebeuren dan horen wij...
Gisteren en vandaag stonden ze weer op deze plek, er lagen zelfs pakken en losse folders door de poort verspreidt. Dus er is nog geen oplossing!!!!.
Stapel folders die al vanaf zaterdag naast ons huis liggen en zo een gevaar kunnen zijn als ze in brand gestoken worden.
Als er een oplossing wordt gezocht om deze op een andere plek aan de bezorger te leveren.
Bericht van Robin van Klacht.nl
8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Spotta over deze klacht.
Bericht van Robin van Klacht.nl
8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Spotta in behandeling genomen
Bericht van Robin van Klacht.nl
8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Spotta een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht
Heeft op 09 maart 2018 om 14:26 geantwoord
Goedemiddag,
Wij hebben de bezorger van de folders gesproken en de chauffeur had inderdaad de folders op de verkeerde plek neer gezet. Wij gaan er vanuit dat dit eenmalig is geweest. Mocht het toch nog weer gebeuren dan horen wij het graag. We gaan er tevens vanuit dat de folders inmiddels opgehaald zijn.
Met vriendelijke groet,
Marieke, klantenservice Spotta
Heeft op 11 maart 2018 om 18:55 geantwoord
Gisteren en vandaag stonden ze weer op deze plek, er lagen zelfs pakken en losse folders door de poort verspreidt.
Dus er is nog geen oplossing!!!!.
Bericht van Spotta
8 jaren geleden - Geachte mevrouw Struif van der Ledi, Bedankt voor uw bericht. Zoals wij telefonisch besproken hebben is er contact opgenomen met de bezorger. Mochten de folders toch volgende week blijven staan dan horen wij dat graag van u. Met vriendelijke groet, Klantenservice Spotta
Tip van onze consumentenexpert
Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.
Bron: ConsuWijzer / ACM