Klacht: tegenstrijdigheden in algemene voorwaarden goudenhanddruk

Utrecht-2016 op 17 mei 2017 over SNS Bank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf SNS Bank
Categorie Banken
Status In behandeling
Datum 17 mei 2017

Een klant van SNS Bank ervaart tegenstrijdigheden in de algemene voorwaarden met betrekking tot zijn goudenhanddruk. Hij heeft sinds 2016 maandelijks een bedrag laten uitbetalen, maar kan nu geen extra bedrag laten uitbetalen, ondanks dat de voorwaarden dit lijken toe te staan. De klant stelt voor om het contract te beëindigen en een eenmalige uitbetaling van €5.000 te ontvangen, gevolgd door een nieuw contract met een hogere maandelijkse uitbetaling.

Mijn Klacht:

Sinds 23 april 2016 laat ik maandelijks een bedrag uitbetaling van bovengenoemde rekening (bankgarantie). Nu wou ik een extra bedrag laten uitbetalen, maar dat blijkt niet mogelijk. Er is contractueel over e en gekomen dat ik een bedrag laat uitbetalen. Nu blijkt dat in de voorwaarden goudenhanddruk tegenstrijdigheden vermeld staat in artikel 7, lid 3 wordt vermeld dat men tegen boeterente gedeeltelijk kan opheffen. Nu blijkt dat in artikel 7, lid 7, dat het helemaal niet mogelijk is. Alleen volledige opheffing. Nu heb ik al dat geld niet in een keer nodig. Nu heb ik een voorstel. Beëindiging van dit contract. Eenmalige uitbetaling van E. 5.000,00. Daarna weer een nieuw contract met een hogere maandelijkse uitbetaling. Ik hoop dat dit gehonoreerd wordt, want ik moet een aantal spullen vervangen en dat red ik niet met de huidige uitbetaling. Als het mogelijk is hoelang gaat zoiets duren, want ik heb geld echt nodig, want met mijn huidige werk verdien ik niet zoveel dat ik al mijn lasten hiervan kan betalen.

Gewenste Oplossing:

Als men met mijn voorstel akkoord gaat ben ik tevreden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over SNS Bank

Bericht van

8 jaren geleden - Beste Utrecht-2016, Bedankt voor je bericht. Vervelend dat je ontevreden over ons bent. Via deze weg nemen we geen klachten in behandeling. Je klacht dien je rechtstreeks bij ons in via het klachtenformulier op onze website: http://www.snsbank.nl/particulier/klantenservice/contact/klacht-indienen.html Daar nemen we je klacht snel in behandeling en zoeken we vervolgens naar de juiste en gepaste oplossing. Zo behandelen we elke klacht gelijkwaardig. Dank voor je begrip. Groet, SNS Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over SNS Bank nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door SNS Bank in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM