Klacht: klacht over informatie over SNS Gouden Handdruk Inkomen

Uitkering op 14 juni 2015 over SNS Bank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf SNS Bank
Categorie Banken
Status Open
Datum 14 juni 2015

Een klant van SNS Bank heeft klachten over de onduidelijkheid en onzorgvuldigheid van de Productvoorwaarden van de SNS Gouden Handdruk Inkomen. Hij merkt op dat het TAZA-formulier vragen bevat die in één keer correct beantwoord moeten worden om dure advieskosten te vermijden, en wijst op foutieve verwijzingen in de voorwaarden, zoals in artikel 4.6 over tussentijdse opnames.

Mijn Klacht:

Vanaf juli 2015 wil ik het bedrag van mijn ontslagvergoeding dat op een SNS Gouden Handdruk rekening staat in maandelijkse termijnen laten uitbetalen. Daarvoor moet ik het product SNS Gouden Handdruk Inkomen afsluiten bij SNS. Ik kreeg een zogenaamd TAZA-formulier toegestuurd met vragen die ik moet beantwoorden, omdat ik zonder nader advies SNS Gouden Handdruk Inkomen wil afsluiten. Een aantal vragen moet ik in één keer goed beantwoorden, anders ontkom ik niet aan een – duur -advies. Ik heb daarover de volgende klachten.

1.
Ik heb de Productvoorwaarden SNS Gouden Handdruk Inkomen doorgenomen. Die zitten uiterst onzorgvuldig in elkaar. Er wordt voortdurend verwezen naar verkeerde artikelen:
Artikel 4.6 zegt dat tussentijdse opnames, anders dan bedoeld in artikel 5, niet mogelijk zijn. Artikel 5 gaat echter niet over tussentijdse opnames, maar over uitkering bij overlijden;
Artikel 5.3 verwijst naar “iedere gerechtigde als bedoeld in artikel 6.1.”. Artikel 6.1 gaat niet over gerechtigden, maar over vergoeding van rente;
Artikel 5.6 verwijst naar de artikel 6.4 en 6.5. Maar die artikelen bestaan helemaal niet;
Artikel 7.4 verwijst naar retourrente van artikel 8.3. Artikel 8.3 gaat echter niet over retourrente, maar over een meldingsplicht van SNS aan de Belastingdienst;
Artikel 7.7 verwijst naar de artikelen 8.3 tot en met 8.5. De verwijzing naar 8.3 is onzinnig, en de artikelen 8.4. en 8.5 bestaan niet.

2.
De vragen van het TAZA-formulier sluiten inhoudelijk en terminologisch totaal niet aan op de productvoorwaarden. Eén van de vragen is: “Moet je een boete betalen als je het tegoed op je Gouden Handdruk Inkomen opneemt vóór de einddatum?”.
Ten eerste bepaalt artikel 4.6 dat tussentijdse opnames niet zijn toegestaan. Of moet ik met een soort teleologisch uitleg maar redeneren dat de artikelen 7.3 tot en met 7.7 in afwijking van artikel 4.6 gaan over tussentijdse opnames? Het rammelt aan alle kanten. Er wordt in de productvoorwaarden gesproken van tussentijdse beëindiging van de rekening, opname van Saldo en uitkering van Saldo. Ik moet maar gissen of daarmee hetzelfde is bedoeld als opname van tegoed vóór de einddatum zoals in de vraag.
Ten tweede gaat het in de vraag over een boete. In de productvoorwaarden komt “boete” helemaal niet voor. Blijkbaar moet ik ook hier mijn eigen fantasie volgen en er maar van uitgaan dat met het prachtige eufemisme “retourrente” in artikel 7.3 een boete is bedoeld.

Misschien kunt u mij zeggen hoe ik op basis van deze rommel de vragen van het TAZA-formulier goed kan beantwoorden. En niet zeggen dat ik dan maar een advies van €850 moet inwinnen en dat het nu eenmaal moet van de wet. Ik vind het sowieso al een heel naar idee dat ik niet eens op een makkelijke manier aan mijn eigen geld kan komen, dat ik niet zelf kan beslissen hoeveel geld ik maandelijks op wil nemen. Ik heb het geld hard nodig en kan het mij niet veroorloven volgende maand zonder uitkering te zitten. Bovendien is mij in 2012 toen de ontslagvergoeding is gestort niets verteld over kosten om mijn ontslagvergoeding te laten uitkeren.

Ik ga er dan ook van uit dat er een regeling getroffen kan worden die er voor zorgt dat ik zo snel mogelijk en zonder kosten een maandelijkse uitkering uit mijn ontslagvergoeding krijg.

Met vriendelijke groet,

Claudette de Jonge

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer de SNS bank mij zonder kosten een door mij zelf gekozen maandelijks bedrag uitkeert.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM