Klacht: achterstand betaling uitvaartverzekering

wendyhoek op 04 september 2012 over SNS Bank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 september 2012
Reactie van het bedrijf:

We hebben de klant telefonisch gesproken en afspraken gemaakt over de afhandeling van de klacht. Klant is hiermee akkoord en status van de klacht passen wij aan naar opgelost.

Bedrijf SNS Bank
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 4 september 2012

Na het overlijden van zijn oma diende de opa een verzoek in voor de uitbetaling van de uitvaartverzekering bij SNS Bank. Ondanks de beloofde uitbetaling binnen 6 weken, ontstonden er vertragingen door ontbrekende documenten en een achterstand bij de bank, wat leidde tot een totale wachttijd van meer dan 9 weken. Uiteindelijk werd de klacht opgelost, maar de vertraging was te wijten aan personeelstekort bij de bank.

Mijn Klacht:

7 juni jl. is helaas mijn oma overleden.
Na de crematie heeft mijn opa het verzoek tot betalen van de uitvaartverzekering ingediend. De SNS bank gaf toen aan dat de normale procedure 6 weken was, dat het werd uitbetaald.
Na 2 weken, kregen we bericht van de SNS bank dat er stukken ontbraken. Deze hebben wij toen met een aangetekende brief persoonlijk op het SNS kantoor in Winterswijk afgegeven, ze zouden het verder gaan afhandelen.
Er waren inmiddels 9 weken voorbij (uitbetaling dus al 3 weken te laat volgens normale procedure), dus hebben wij weer contact opgenomen met de SNS bank. Kantoor in Arnhem gaf toen aan dat er achterstand was met betalingen, en dat het vanaf toen nog 6-8 weken kon duren. Dit had allemaal te maken met personeelstekort.
Ongeveer 4 weken na dit telefoontje, kregen wij het bericht dat ze de originele polis van de uitvaartverzekering waren kwijtgeraakt. Echter een dag later belden ze op, dat ze hem toch weer tussen de stapel hadden gevonden. Nog steeds hadden ze niet uit betaald, en dit had allemaal te maken met de achterstand.
Al met al heeft mijn opa ongeveer 25 augustus jl. dan eindelijk het geld op zijn rekening mogen ontvangen.

Ik vind het schandalig dat de uitbetaling bij zo’n gevoelige, emotionele kwestie zo lang heeft moeten duren. En dat er zo slordig mee om is gegaan! Mijn opa heeft de crematie van zijn eigen vrouw moeten betalen, omdat de SNS bank achterstand had. Omdat mijn opa 82 is en geen verstand heeft van computers schrijf ik deze klacht namens hem.

Gewenste Oplossing:

Een welgemeend excuses.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door SNS Bank in behandeling genomen

Bericht van

13 jaren geleden - Beste Wendy, Allereerst gecondoleerd met het verlies van je oma. Wat fijn dat je je opa hebt ondersteund met het regelen van deze zaken, zeker wanneer je als nabestaanden zoveel andere dingen aan je hoofd hebt. We begrijpen dat de situatie vanuit SNS Bank niet is geweest zoals zou moeten. Daarvoor onze oprechte excuses. Om duidelijk te krijgen waarom dit heeft kunnen gebeuren gaan we dit uitzoeken. Daarom waarderen we je feedback, zo kunnen we onze dienstverlening blijven verbeteren. Zodra we een antwoord hebben zullen we hierover berichten. Met vriendelijke groet, Lindsay SNS Bank Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat SNS Bank een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

SNS Bank

Heeft op 13 september 2012 om 10:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de klant telefonisch gesproken en afspraken gemaakt over de afhandeling van de klacht.
Klant is hiermee akkoord en status van de klacht passen wij aan naar opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM