Klacht: Slechte service

Peggy Boogaarts op 31 december 2014 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 31 december 2014

Een klant uitte zijn onvrede over de service van MediaMarkt, waarbij de levering van de wasmachine een dag later plaatsvond dan afgesproken. Daarnaast werd de oude wasmachine niet meegenomen omdat deze niet op de juiste manier was voorbereid, en het verpakkingsmateriaal werd ook niet afgevoerd. De klant was verrast dat er specifieke eisen waren over het water in de wasmachine, die niet duidelijk op de website vermeld stonden.

Mijn Klacht:

Ik ben zeer ontevreden over de service van Mediamarkt!!!

Ten eerste wordt de wasmachine een dag later geleverd dan afgesproken, ten tweede hebben de bezorgers mijn oude wasmachine niet meegenomen omdat ik blijkbaar een dag van tevoren het water eruit had moeten laten (waarvan ik niet eens wist dat het erin zat) en ten derde hebben ze het verpakkingsmateriaal niet meegenomen.

Op de website staat slechts dat de oude wasmachine schoon, leeg en ontkoppeld moet zijn, maar er staat nergens dat er water in zit dat eruit moet. Dat kan ik als leek toch ook niet weten?!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als u alsnog mijn oude wasmachine ophaalt en het verpakkingsmateriaal meeneemt. Voor deze service heb ik dan ook 15 euro betaald.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM