Klacht: slechste sportschool ooit!

Stevendegroot op 13 april 2015 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 14 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Steven, Bedankt voor je bericht. Allereerst mijn excuses voor de ontstane ongemakken. Ik heb jouw punten meteen doorgestuurd naar het management van de vestiging van Sint Oedenrode. Deze zal dit in behandeling nemen. Met vriendelijke groet, Nathalie van Basic-Fit...

Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 13 april 2015

Na de overname van Health City door Basic Fit in Sint-Oedenrode is de klager zeer ontevreden over de kwaliteit van de sportschool. Er zijn klachten over onervaren personeel dat niet aanwezig is, slecht onderhouden apparatuur die pas na herhaalde meldingen wordt gerepareerd, en een te drukke gym waar de apparatuur dicht op elkaar staat, wat veiligheidsrisico's met zich meebrengt.

Mijn Klacht:

Nadat Health city in Sint-Oedenrode veranderd is naar Basic Fit is het een lijn naar beneden!

Problemen:
– personeel heeft geen ervaring, houden geen toezicht, zijn nooit aanwezig in de gym zelf. Heb je een probleem, proberen ze eroverheen te praten of een excuus dat er geen geld is.

– slecht apparatuur, word niet gemaakt totdat je 20x er iets van hebt gezegd. Kapotte onderdelen worden gemaakt met plakband! Of als je het kapotte onderdeel afgeeft waarbij ze met een ongeïnteresseerde blik naar je kijken, ligt het de volgende dag weer in de gym.

-ZEER druk, apparatuur staat heel dicht op elkaar, waardoor je over apparatuur moet buigen om gewicht er aan te hangen. In de avond is het veel te druk waardoor ongelukkig kunnen ontstaan, omdat mensen te dicht op elkaar zitten.

-Nogmaals: GEEN TOEZICHT, mensen die geen verstand hebben doen oefeningen verkeerd wat problemen kan veroorzaken.
Mensen laten gewicht hangen of leggen het verkeerd terug, terwijl over briefjes hangen dat het verplicht is om het goed terug te leggen. Maar als er toch geen gevolgen zijn maakt het ook niks uit, want het personeel doet niks aan dit probleem.

Na 4 jaar klachten te hebben, en veel beloftes te krijgen die niet waargemaakt worden, hoop ik dat het hoofdkantoor iets kan betekenen.

Gewenste Oplossing:

1. Meer toezicht in de gym zelf en niet achter de balie of zit gedeelte waar toch niks gebeurt.

2. apparatuur en dumbells gecontroleerd worden. Het liefst op een dagelijkse basis.

3. Apparatuur echt gemaakt word en niet met plakband vast gezet word.

4. Meer ruimte, zodat er veilig gesport kan worden.

5. Personeel aannemen die iets afweten van sporten, zodat die mensen zo nodig echt kunnen helpen en niet andersom.

6. Iemand van het hoofdkantoor soms langskomt on dingen te evalueren

Dit zijn eigenlijk allemaal dingen die in een sportschool thuishoren maar jammer genoeg niet bij basic fit Sint-Oedenrode. Ik hoop dat deze dingen worden aangepakt, zodat het niet meer een "doe het zelf maar sportschool" word.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Basic Fit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 14 april 2015 om 12:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Steven,

Bedankt voor je bericht.

Allereerst mijn excuses voor de ontstane ongemakken.
Ik heb jouw punten meteen doorgestuurd naar het management van de vestiging van Sint Oedenrode.
Deze zal dit in behandeling nemen.

Met vriendelijke groet,
Nathalie van Basic-Fit
Mijn e

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM