Klacht: Pure oplichting

davevangalen op 15 april 2019 over Sixt in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Bedrijf Sixt
Categorie Autoverhuur
Status Open
Datum 15 april 2019

Een klant van Sixt heeft een klacht ingediend over de hoge kosten die in rekening werden gebracht bij het ophalen van een gehuurde auto in Barcelona. Ondanks dat de reservering inclusief schadediefstalverzekering was, werd er een bedrag van € 1.050,00 gevraagd voor aanvullende verzekering, wat de klant als oplichting beschouwt. De klant had voorafgaand aan de reis een totaalbedrag van € 218,93 voor de huurprijs verwacht.

Mijn Klacht:

Mail aan Sixt:

Goedendag,

De afgelopen 2 weken hebben wij een heerlijke reis gemaakt door Spanje met een van uw auto’s.
Op internet heb ik een reservering gedaan, onderstaand toegevoegd. Er staat duidelijk bij inclusief schadediefstal verzekering. Het eigen risico wat vrij hoog is, kan ik ook zeker begrijpen ivm de lage huurprijs. Na mij goed te hebben ingelezen is dit ook mijn keuze geweest.

Nu kwam ik aan op de luchthaven op Barcelona bij uw counter. De medewerker vroeg mij of ik er een verzekering bij wilde. Ik gaf aan uiteraard moet de auto verzekerd zijn, ook in Spanje is dit volgens mij verplicht. Toen ik op de pincreditcard terminal het bedrag zag staan schrok ik heel erg. Dit was namelijk € 1.050,00 ! Terwijl mijn boeking € 218,93 was! Nu was hier de borg a € 300,00 bij inbegrepen maar dan blijft er nog € 750,00 over ipv € 218,93

Een bedrag vragen van bijna 4x zoveel is echt een zeer slechte service en persoonlijk vind ik het oplichting.

Na dit te hebben aangegeven werd ik heel erg bang gemaakt door de medewerker met teksten als:

1 klein krasje kost je dan € 850,00
Er is nog nooit een auto terug gekomen zonder een gemaakte kras
Etc…

Ik heb aangegeven de auto te willen huren maar een bedrag van 4x zoveel zit niet in ons vakantie budget. Na veel wikken en wegen gaf hij ons een andere optie zonder eigen risico etc voor – € 480,00

Aangezien we zo bang gemaakt waren hebben we dit maar gekozen. Afgelopen weekend de auto ingeleverd zonder schadekrasjesetc…
Om eerst 4x het bedrag te vragen en daarna nog steeds 2x het bedrag te vragen, kan echt niet. Ik kan ook niet begrijpen waar het eerste bedrag vandaan kwam. En dat het erna voor de helft kan?

Gewenste Oplossing:

Vergoeding van het extra betaalde bedrag

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sixt

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sixt nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - 18 april 2019 De klacht ook gestuurd naar SIXT. Van hun de volgende dag een mail gekregen en zij vergoeden het extra tarief. Ik vind het super goede service! Ik heb de klacht gedaan, maar vind ook dat het mag gezegd worden wanneer ze dit zo oplossen. Bedankt SIXT!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM