Mijn Klacht:
Leuk hoort die reclame van die droomvakantie en ik maar zoeken waar je code in kunt voeren.
Grrrrr H.Hakvoort te Zeddam
Gewenste Oplossing:
leg maar uit
Hans Hakvoort op 11 november 2012 over Simpel in de categorie Mobiele Telefonie
U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Simpel (telecom) kan u niet verder helpen. Ga s.v.p. opnieuw naar klacht.nl en meld uw klacht aan bij het juiste bedrijf. Vriendelijke groet, Klantenservice
H. Hakvoort uit Zeddam heeft moeite met het vinden van de juiste plek om een actiecode in te voeren voor een droomvakantie, zoals gepromoot in de reclame van Simpel. De klacht is inmiddels opgelost.
Leuk hoort die reclame van die droomvakantie en ik maar zoeken waar je code in kunt voeren.
Grrrrr H.Hakvoort te Zeddam
leg maar uit
Bericht van Robin van Klacht.nl
13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Simpel in behandeling genomen
Bericht van Robin van Klacht.nl
13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Simpel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht
Heeft op 11 november 2012 om 15:19 geantwoord
U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Simpel (telecom) kan u niet verder helpen. Ga s.v.p. opnieuw naar klacht.nl en meld uw klacht aan bij het juiste bedrijf.
Vriendelijke groet,
Klantenservice
Tip van onze consumentenexpert
Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.