Klacht: kan nog niet smsen

Y.vanderzwan op 18 november 2012 over Simpel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Simpel has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 november 2012
Bedrijf Simpel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 18 november 2012

Een klant van Simpel heeft sinds juni problemen met het versturen van sms-berichten, wat tot frustratie heeft geleid. Ondanks herhaalde pogingen om het probleem op te lossen, is er geen oplossing geboden. De klant overweegt om geen betalingen meer te doen vanwege de aanhoudende problemen.

Mijn Klacht:

kan al sinds juni niet smsen, maar het word maar niet opgelost, ben het helemaal zat nu, ga naar kassa, betaal niks meer ben het helemaal zat

Gewenste Oplossing:

oplossing en compensatie, want betaal nu wel elke maand sms bundel kosten

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Simpel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Simpel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie