Klacht: teveel betalen via mijn OV kaart bij Qbuzz

HarryvandeRuit op 01 februari 2019 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 1 februari 2019

Een reiziger heeft herhaaldelijk te veel betaald voor zijn OV-reis met Qbuzz, waarbij de kosten voor een traject van Alblasserdam naar Rotterdam Kralingse Zoom in korte tijd meer dan verdubbeld zijn. Ondanks meerdere meldingen en verzoeken om restitutie, ervaart hij frustratie over de afhandeling en de mogelijke impact op andere reizigers.

Mijn Klacht:

De laatste 2 weken nu al ruim 2 keer teveel in rekening gebracht gekregen door Qbuzz. Op het traject Alblasserdam van Eesterensingel naar Rotterdam KralingseZoom waar normaal 3,85 euro voor gerekend wordt nu al 3 keer in korte tijd (2 weken, op 21-01, 28-01 en vandaag op 01-02-2019) meer dan het dubbele voor mijn kiezen gekregen, nl 8,05.

Als reactie krijg ik van Qbuzz tot op heden, zie onderstaand:

(Vind het een idioot foutief aantal, kan er elke keer weer achterheen om dat restitutie formulier in te vullen en achter je eigen geld aan te moeten, en ook denk ik bij wie en op welke schaal speel dit, ook tav mensen die minder oplettend zijn en gewoon hun geld kwijt zijn!. Wat een gepruts van zo’n bedrijf en dat ten koste van de reiziger).

Beste heer Van de Ruit,

Hartelijk dank dat u de moeite heeft genomen uw klacht bij ons kenbaar te maken. Het spijt mij te vernemen dat er door een fout in ons systeem onterecht teveel saldo is afgeschreven van uw ov-chipkaart. Helaas is het probleem bij ons bekend. Het heeft te maken met de informatie in de boordcomputer, die in sommige gevallen al een verdere halte neemt en hierdoor ritten bij elkaar optelt, waardoor een te hoog bedrag berekend wordt. Wij betreuren het dat dit gebeurt en dat u zelfs de suggestie wekt dat dit met opzet zougebeuren. Hier is absoluut geen sprake van. Wij werken hard aan een oplossing voor dit technische probleem.

Tot die tijd kan het helaas alleen opgelost worden door een restitutieverzoek bij ons in te dienen. Dit kan via een restitutieformulier op onze website. https:www.qbuzz.nldmgservice-contactcontactrestitutie De reeds in deze mail aangevraagde restitutie zullen wij vergoeden op uw bankrekening, U kunt het bedrag binnen kort op uw rekening verwachten.

Natuurlijk is het uw goed recht om de klacht in te dienen bij een overkoepelde organisatie.

Ik hoop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Nogmaals excuses voor het ongemak.

Met vriendelijke groet,
Ciska van Veen
Medewerkster Klantenservice

Gewenste Oplossing:

Als het afschijven van het normale bedrag de standaard begint te worden
(En niet zoals nu van de 5 reizen er 3 zijn waarvan er geen bal van klopt!, en uiteraard niet in het voordeel van de reiziger uitvalt.)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten