Klacht: Te vroeg

joyce1994 op 13 februari 2014 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 februari 2014
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 13 februari 2014

Een reiziger heeft herhaaldelijk problemen ervaren met buslijn 20 van Qbuzz, die elke ochtend te vroeg vertrekt, waardoor hij zijn trein van 7.43 vanaf Leeuwarden station mist. Dit leidt tot vertragingen voor school, waardoor hij lesstof mist. De klager vraagt zich af waarom de bussen niet op de juiste tijd vertrekken.

Mijn Klacht:

Ik moet elke ochtend de trein van 7.43 vanaf Leeuwarden station, maar de bus die ik daarvoor nemen wil(lijn 20, 7.28 vanaf de bleek) is elke keer 3 minuten te vroeg vertrokken waardoor ik moet lopen en te laat voor de trein kom. Als ik deze trein niet neem kom ik te laat op school en mag ik de les niet meer in. Door deze fout ben ik al menig keer te laat gekomen en veel lesstof gemist! Waarom kunnen de bussen niet gewoon op de juiste tijd komen in plaats van veel te vroeg, dan staan er veel mensen te wachten voor niks. Dit zelfde probleem had ik toen ik nog met de bus vanaf de koepelkerk vertrok.

Gewenste Oplossing:

Wanneer de bus gewoon op de juist aangegeven tijdstip bij de halte staat of komt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Qbuzz in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Qbuzz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten