Klacht: Qbuzz Utrecht laat tientallen reizigers per dag reizen zonder mondkapje op lijn 1 en 3

gevaarlijk ov utrecht op 26 februari 2021 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 26 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Iedere dag dat ik in de bus zit ben ik omgeven door 3 of meer mensen zonder mondkapje. Ik heb nog nooit een beveiliger gezien die ingreep. Als je de klacht meldt op Utrecht Centraal bij het ov loket dat doen ze er niets mee. Ik moet maar Qbuzz bellen. En u raadt het al ook daar ga je het vierkante archief in.
Corona in Utrecht in UOV? Hoe komt u er bij?
Dit gemeentelijke vervoer bedrijf is een grote en bekende bron van coronabesmetting in de stad en zij voelt zich nergens verantwoordelijk voor. Met vier mannen een zwerver omsingelen die geen geld heeft voor een kaartje maar wel een mondkapje draagt en heb de bus uitsturen maar mensen die dagelijks een dodelijke ziekte verspreiden via het eigen wagenpark al maanden ongemoeid laten.
Hoe bestaat het!!!!!

Gewenste Oplossing:

Je maatschappelijke plicht doen als vervoerder in Utrecht en zorgen voor een veilig ov.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door gevaarlijk ov utrecht
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten