Klacht: nieuwe dienstregeling

caraerfrka op 12 januari 2018 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 12 januari 2018

Een reiziger ervaart problemen met de nieuwe dienstregeling van Qbuzz. Na een rit van Erica naar Emmen kan hij niet meer instappen bij de halte centrum voor de terugreis, wat hem dwingt om naar het station te lopen. Hij vindt het onterecht dat er geen rekening wordt gehouden met senioren en beschouwt de situatie als schandalig.

Mijn Klacht:

vrijdagmorgen ging ik vanuit Erica naar Emmen,stap aan de halte centrum uit.En wat schetst mijn verbazing kun je daar niet meer instappen voor de reis terug.Het is toch van de zotte dat je helemaal naar het station moet lopen.Wordt weer geen rekening gehouden met senioren,vind het ronduit schandelijk.

Gewenste Oplossing:

de bus gewoon weer terug zoals het was.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten