Klacht: Lijn 1 te Utrecht rijdt gewoon door

Lijn1Utrechtwaardeloos op 15 april 2014 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 15 april 2014

Een klant van Qbuzz heeft geklaagd over lijn 1 in Utrecht, die zonder te stoppen langs de bushalte op Willem van Noort rijdt, ondanks dat hij zijn hand had opgestoken om aan te geven dat hij mee wilde. Hij noemt het schandalig hoe klanten worden behandeld en wijst op herhaaldelijke problemen met de punctualiteit en het gedrag van chauffeurs. De klant verwacht een snelle reactie van het bedrijf en dreigt met het delen van zijn ervaring op social media als er geen antwoord komt.

Mijn Klacht:

Lijn 1 (Hoograven via Utrecht CS) rijdt zonder pardon gewoon langs mij heen. Om 1855 bij de bushalte op Willem van Noort gaan staan die richting het station gaat. Bus die komt om 18:10 langs de halte en rijdt gewoon door. Ik heb zeer nadrukkelijk vanaf het moment dat ik de bus aan zag komen mijn hand uitgestoken om duidelijk te maken dat ik mee wil. Het is werkelijk schandalig hoe jullie de klant behandelen. Op dit traject gebeuren veel vaker dit soort ongevallen, bus is te laat of veel te vroeg, chauffeur rijdt gewoon door of de bus komt helemaal niet. Klanten betalen voor deze dienst maar jullie chauffeurs zijn werkelijk waardeloos. Ik verwacht dan ook snel een reactie, zo niet, dan zal ik er voor zorgen dat dit nieuws naar buiten wordt gebracht via social media!

Gewenste Oplossing:

Ik wil antwoord hebben op mijn vraag en verandering zien. Het is zelf zo ver dat ik tegenwoordig altijd de bus neem omdat ik simpelweg niet kan vertrouwen op de bus en hun chauffeurs. Bedankt voor de waardeloze service!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten