Klacht: Bus niet opkomen dagen

Arnoud Blok op 18 november 2020 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 18 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik stond bij de bushalte Leeksterweg in Roden. Om precies te zijn 23:40. En om 23:50 zou lijn 4 naar Groningen gaan. Maar waar die bus is gebleven, geen flauw idee. Vindt het zelf niet fijn om dit mee te maken om na een lange werkdag vervolgens in de kou meer dan een half uur staan gaan wachten. Weet niet hoe Qbuzz dit heeft gedaan maar ik vindt het wel knullig dat alle reis apps aangaven dat hij zou rijden.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag mijn reisgeld terug willen, want dit is gewoon niet fijn om middennacht alleen in de kou te staan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Arnoud Blok
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten