Klacht: Zwembad uit gezet zonder reden

Miriam Ruiter op 24 september 2021 over Preston Palace in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Hotels
Status Open
Datum 24 september 2021

Een klant van Preston Palace uit zijn onvrede over de behandeling van zijn zoon in het zwembad. De jongen werd na minder dan vijf minuten uit het zwembad gezet zonder duidelijke reden, terwijl hij enkel aan het praten was. De klant vindt het onterecht dat zijn zoon beschuldigd werd van ongepast gedrag.

Mijn Klacht:

Mijn zoon is was nog geen 5minuten in het zwembad werd er uit gestuurt ze, zeiden jij scheld en je kunt eruit er is helemaal niks gebeurt hijj was gewoon aan het praten vind dit niet normaal hij wordt beschuldigt wat hij niet eens heeft gedaan

Gewenste Oplossing:

Geld terug hij is maar 5 min binnen geweest en de volgende keer eerst beter kijken en luisteren voor er iemand beschuldigt wordt

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Preston Palace

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Preston Palace nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Miriam Ruiter
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM