Klacht: Vega kaart

Guusjoep op 13 november 2021 over Postcode Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 13 november 2021

Een klant van de Postcode Loterij heeft herhaaldelijk geen vega kaart ontvangen, ondanks eerdere communicatie hierover. Daarnaast uit de klant onvrede over prijzen die zijn gewonnen maar niet zijn ontvangen. De klant verzoekt om een oplossing voor deze problemen.

Mijn Klacht:

Heb al een keer gereageerd heb geen vega kaart ontvangen .jullie zouden ernaar kijken maar hoor er niks meer van wel dat ik de kaart moet activeren.dit is al de tweede keer dat ik hem niet krijg ikbaal er ontzettend van .ook over prijzen die ik gewonnen heb en soms niet gekregen heb.los dit a.u,b. eens goed op

Gewenste Oplossing:

Dat hier iets aan gedaan worden me niet steeds aan het lijntje gehouden word.ben er over na aan het denken om mijn lidmaatschap op de zeggen als dit niet goed afgehandeld word

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Postcode Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Postcode Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Guusjoep
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM