Klacht: vertrouwen is weg

crime op 09 februari 2012 over Plasma-discounter.nl in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Plasma-discounter.nl has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 15 februari 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer de Vries, Ik heb helaas nog geen mail van u mogen ontvangen, maar ik heb uw klacht doorgestuurd aan SONY. Die hebben een Dongel geleverd aan ons, deze wil ik graag naar u doorsturen. Kan dat naar Bessemerlaan...

Status Opgelost
Datum 9 februari 2012

Een klant heeft op 5 januari 2012 een Sony TV gekocht bij Plasma-discounter.nl en kreeg te horen dat hij een wifi-dongle kon ontvangen door de bon op te sturen. Na het weggooien van de doos ontdekte de klant dat hij de benodigde streepjescode miste, waardoor hij niet in aanmerking kwam voor de actie. Ondanks zijn lange loyaliteit aan Sony, voelt hij zich teleurgesteld en overweegt hij zijn ervaringen te delen met andere consumenten.

Mijn Klacht:

Op 5-01-2012 een sony tv gekocht bij plasma discounter
type46ex720.Daar werdter verteld dater acties waren van sony,en dat ik een wifi dongle kon krijgen als ik de bon op zou sturen,maar niets zij over de streepjes code op de doos.Dus thuis aan gekomen tv aangesloten,en doos weggegooid en de volgende dag de actie voorwaarde opgezocht en constateerde dat ik geen streepjes code van de doos meer had.Ik heb netjes een brief opgestuurd en mijn verhaal verteld,maar ik kreeg te horen datik geen recht had op deze actie omdat ik geen streepjes code had van de doos.Ik vind dit zo ver gezocht,alles heb ik behalve de streepjes code.Zolang ik getrouwd ben zijn al mijn spullen van sony,en dat is bijna 40 jaar,maar op deze manier hoeft het niet meer.
Deze situatie ga ik uitleggen bij diverse consumenten progamma,s,want zo mensen aan acties mee te laten doen vind ik belachelijk.Het is toch logisch dat mensen die grote doos gelijk weggooien,of zie ik dat verkeerd

Groeten john de vries

Gewenste Oplossing:

Als nog een wifi dongle te krijgen

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Plasma-discounter.nl in behandeling genomen

Bericht van

14 jaren geleden - Geachte heer de Vries, Graag wil ik uw klacht gaan oplossen. Het bewaren van de streepjescode is inderdaad erg belangrijk om aan de actie van SONY mee te doen. Er moet wel een mogelijkheid zijn om dit alsnog op te lossen. Heeft u uw brief naar ons toe gestuurd of naar SONY zelf? Mocht u een (kopie) van deze brief hebben, wilt u deze dan doorsturen naar mij? Dit kan via mijn mailadres [email protected], of uiteraard per post (Bronsstraat 10, 1411AV te Naarden t.a.v. Wouter). Alvast bedankt voor de medewerking, ik hoop het snel voor u op te kunnen lossen. Met vriendelijke groet, Klantenservice Create2Fit Plasmadiscounter.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Plasma-discounter.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Plasma-discounter.nl beoordeeld.

Plasma-discounter.nl

Heeft op 15 februari 2012 om 15:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer de Vries,

Ik heb helaas nog geen mail van u mogen ontvangen, maar ik heb uw klacht doorgestuurd aan SONY. Die hebben een Dongel geleverd aan ons, deze wil ik graag naar u doorsturen. Kan dat naar Bessemerlaan 38, 3553GE te Utrecht?

Met vriendelijke groet,

Wouter Hollemans
Klantenservice Create2Fit
Plasma-Discounter.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)