Klacht: geen originele iPhone 4 16 gb

i.koenen op 13 september 2014 over Phonespot.nl in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Phonespot.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Koenen, We helpen u graag verder om de situatie op te lossen. We hebben u een email gestuurd zodat wij de situatie gezamenlijk kunnen oplossen. Met vriendelijke groet, Support Team Phonespot.

Status Opgelost
Datum 13 september 2014

Een klant heeft een iPhone 4 besteld bij Phonespot.nl voor zijn dochter, maar na ontvangst bleek het toestel niet origineel te zijn. Bij controle in de Apple Store werd vastgesteld dat zowel het voor- als achterpaneel vervangen waren en dat er gesjoemeld was met de software. De klant is zeer ontevreden en voelt zich opgelicht door de verkoper.

Mijn Klacht:

Hallo,
Vorig jaar november bij phonespot een iphone4 besteld voor mijn dochter die daar hard voor gespaart had.
Ik had onder tussen een raar onderbuik gevoel gezien de negatieve mailtjes die ik over deze site las.
Phonspot gemaild en zij verzekerde mij dat dit niet het geval zou zijn en mijn dochter een originele iPhone 4 zou krijgen.
Na dik een maand gewacht re hebben had ze hem eindelijk.
Alles werkte dus toch een echte dachten wij.
Niet dus daar zijn wij vandaag achter gekomen .
In de apple store werd ons mede gedeeld dat het achter en voor front vervangen waren ik voelde de grond onder mijn voeten weg zakken.
Opgelicht dus toch ook aan de software is gesjoemeld,ze vertelde mij in de apple store dat er nooit een stickertje op zit.
Ik ben dus laaiend op phonespot.
Bij thuis komst meteen een mail weg gedaan gezien het weekend wacht ik dus maar tot maandag.
Ze zijn ook niet te bereiken op een telefoonnummer en na verder zoeken op het internet heb ik ook al 2 postbus adressen gevonden.

Gewenste Oplossing:

Als mijn dochter haar spaar geld terug krijgt €386,00
En ik de boeten van de invoerrechten €99,95

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Phonespot.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Phonespot.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Phonespot.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Phonespot.nl

Heeft op 17 september 2014 om 11:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Koenen,

We helpen u graag verder om de situatie op te lossen.
We hebben u een email gestuurd zodat wij de situatie gezamenlijk kunnen oplossen.

Met vriendelijke groet,

Support Team Phonespot.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)