Klacht: Teveel betalen

Dalila 1 op 21 april 2022 over Parkmobile in de categorie Parkeren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 april 2022
Reactie van het bedrijf:

Beste D. Ochan, Bedankt voor je contact met onze helpdesk! Wat vervelend dat er onduidelijkheid is ontstaan betreft de berekening van het parkeertarief. Ik zie in het contact die je hebt gehad met mijn collega dat dit de parkeeracties op...

Bedrijf Parkmobile
Categorie Parkeren
Status Opgelost
Datum 21 april 2022

Een klant van Parkmobile heeft geklaagd over het betalen van parkeerkosten vanaf 8:00 uur, terwijl het betalen pas om 9:00 uur begint in de betreffende €1,40 zone. De klant beschouwt dit als oplichting en vraagt om terugbetaling van het teveel betaalde bedrag. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik parkeer in een €1,40 zone
Wat betaald parkeren is vanaf 9:00 sochtends maar ik betaal altijd vanaf 8:00
Oplichting en fraude heet dat.
Ik wil mijn geld terug.
Ik betaal al weken teveel.
Hoe zit dat?

Gewenste Oplossing:

Mijn geld terug van gratis uren dat ik mag parkeren.
Het word van te voren aangegeven dat je vanaf 9.00 betaald maar met hun betaal je alle uren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Parkmobile in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Parkmobile een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Parkmobile

Heeft op 26 april 2022 om 15:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste D. Ochan,

Bedankt voor je contact met onze helpdesk! Wat vervelend dat er onduidelijkheid is ontstaan betreft de berekening van het parkeertarief.

Ik zie in het contact die je hebt gehad met mijn collega dat dit de parkeeracties op de volgende locaties betreft; 19627 - Amsterdam - Sixhavenweg, 19654 - Amsterdam - Meidoornweg, 19658 - Amsterdam - Ranokelkade, 19625 - Amsterdam - IJplein. Voor deze zone nummers geldt er betaald parkeren van Ma-Za 09:00-19:00 en Zo 12:00-19:00. Dit houd in dat wij pas kosten in rekening brengen vanaf 09:00 daarnaast word er ook €0,39ct aan transactie kosten in rekening gebracht per parkeeractie.

Ik zal dit met een gemakkelijke berekening ook voor je demonstreren:
Parkeeractie van 16-4-2022 te 19625 Amsterdam Ijplein

Betaald parkeren kosten van 09:00-15:26 6 uur en 26 minuten
6 x €1,40 uurtarief €8,40
€1,40 uurtarief / 60 minuten x 26 minuten €0,61
Hiermee kom je uit op een bedrag van €9,01 echter werkt de gemeente Amsterdam met dagtarieven. Voor zones met een uurtarief van €1,40 geldt er een dagtarief van €8,40 tot 19:00, om deze reden zijn er €8,40 parkeerkosten in rekening gebracht en €0,39 transactiekosten vanuit Parkmobile.

Wij brengen parkeerkosten in rekening aan de hand van de gestelde tarieven vanuit de gemeente. Deze is verantwoordelijk voor het correct doorgeven van de tarieven, hier heeft Parkmobile ook geen invloed op.

Ik hoop je hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.

Met vriendelijke groet,

Customer Service Parkmobile ^NK

Alle klachten die gemeld zijn door Dalila 1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM