Klacht: Onterechte afschrijving gefingeerde termijnbedrag

sawermi op 15 augustus 2015 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 september 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste sawermi, Zojuist hebben wij telefonisch contact gehad en zijn gezamenlijk tot een oplossing gekomen. Ik vertrouw erop je hiermee volledig te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, Taoufik Oxxio Nederland bv

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 15 augustus 2015

Een consument heeft in juni 2015 een aanbod van Oxxio geaccepteerd tijdens een straatactie, ondanks dat hij recentelijk een contract had afgesloten bij een andere energieleverancier. Hij voelde zich onder druk gezet door de colporteurs, die hem verzekerden dat het geen probleem was om van leverancier te veranderen. De klacht betreft een onterechte afschrijving van een gefingeerd termijnbedrag, maar is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

In juni 2015 kwam ik enkele vriendelijke straatactievoerende colporteurs tegen van Oxxio op de Albertcuipmarkt in Amsterdam. Zij ventileerden hun keurig uit het hoofd geleerde verkooptactiek over de fabelachtige tarief voordelen van Oxxio inclusief gratis smartphone of tablet, tegen levering van goedkope gas en energie. Ik merkte toen op dat ik niet zo lang geleden een contract gesloten bij een andere energie leverancier. Daarom is het volgens mij niet kies om nu toch weer van leverancier te veranderen. Dat is totaal geen probleem, volgens de heren colporteurs, zo gaat het nu eenmaal in de branche. Maar als dat de norm is, dan zij het zo, dacht ik, omdat de heren vertrouwen uitstraalden. Vervolgens ben ik op hun voordelige aanbod ingegaan op voorwaarde, dat ik eerst met Oxxio contact opneem voor de levering van gas en elektra op mijn nieuwe woonadres in Leiden. Op dit moment bivakkeer ik tijdelijk bij mijn dochter in Amsterdam. Bovendien heb ik mijn voormalige woonadres in Leiden sinds april 2015 verlaten wegens beëindiging van het huurcontract. Hopelijk zal ik tegen oktober a.s. een andere woning in Leiden betrekken, deelde ik de heren mee. Wat mijn verbazing schetste, was dat ik d.d. 5 juli 2015 een email van Oxxio voor mijn ogen verscheen met de mededeling of ik even mijn meterstanden van de woning in Leiden (waarvan het huurcontract al in april 2015 was beëindigd) wilde doorgeven. In mijn reagerende mail van 20-07-2015 deelde ik Oxxio mee dat ik de meterstanden niet kon opgegeven omdat ik dakloos ben en dus geen levering van gas en elektra kon plaatshebben op het woonadres in Leiden (zie bijlage). Als een dief in de nacht heeft Oxxio begin aug. 2015 toch een bedrag van € 274,00 van mijn bankrekening afgeschreven. Op 7-08-2015 heb ik opnieuw geklaagd over de onterechte afschrijving: geen reactie van Oxxio -natuurlijk. Oxxio maakt het nog ‘leuker’ door mij onlangs te berichten dat zij het termijnbedrag niet konden afschrijven. Het moet niet gekker worden.

Gewenste Oplossing:

Oxxio moet direct stoppen met dit schimmig gevoerde beleid en zich houden aan de deal die ik met de colporteurs heb gemaakt. En dus wachten op mijn bericht tot ik mijn nieuwe woonadres betrek. Oxxio moet het digitaal mogelijk maken dat de klant per email kan reageren, zodat zij meteen kennis kunnen nemen van de regelproblemen en irritaties van hun clientèle. De communicatie van Oxxio naar de klant is een eenrichtings verkeer. Digitale berichten van de klant richting Oxxio kaatsen tergend genadeloos terug, terwijl zij bij tij en ontij de klant met al of niet gevraagde informatie kunnen bestoken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 09 september 2015 om 14:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste sawermi,

Zojuist hebben wij telefonisch contact gehad en zijn gezamenlijk tot een oplossing gekomen.

Ik vertrouw erop je hiermee volledig te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Taoufik
Oxxio Nederland bv

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie